Magazin

Yüz Yıllık Mucize oyuncuları kimler, konusu nedir? Yüz Yıllık Mucize dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Yüz Yıllık Mucize dizisi mevzusu ve oyuncuları merak ediliyor. Sezonun yeni dizisi Yüz Yıllık Mucize sıra dışı mevzusu ve oyuncu ekibiyle dikkat çekiyor. Dizinin başrollerinde Birkan Sokullu ve Ebru Şahin yer alıyor. Peki, Yüz Yıllık…

Yüz Yıllık Mucize dizisi mevzusu ve oyuncuları sorgulanmaya başladı. Dizi her hafta perşembe akşamları Star Tv ekranlarında dizi severler ile buluşacak. Senaryosunu Nuran Evren Şit ‘in kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Hilal Saral’ın oturduğu Yüz Yıllık Mucize dizisinde günümüzde 130 yaşında olan Ali Tahir’in hayatı anlatılıyor. İşte Yüz Yıllık Mucize dizisi oyuncu kadrosu ve konusu…

Ali Tahir (Birkan Sokullu) Sakarya Cephesi’nde savaşırken şehit düşer. Defnedilmek üzereyken yaşanan bir mucize ona yeniden hayat verir. Ancak bu mucize Ali Tahir’in hiç yaşlanmamasına neden olur. 130 yıllık yaşamına çok şey sığdıran Ali Tahir için hayatına devam etmek daha da zorlaşır. Ali Tahir’in -son ismiyle Kemal’in sırrını bilen tek kişi ise çocukluğundan beri tanıdığı Turgut (Necip Memili) olmuştur.

yüz senelik mucize 3

Asıl mesleği avukatlık olan fakat yazmaya heves duyan ve ilk romanını yazmak için uğraşan Harika (Ebru Şahin) ise halası Süreyya (Zerrin Tekindor) tarafınca büyütülmüştür ve halaları, kardeşi ve kuzenleriyle beraber 8 hanım aynı evde yaşamaktadır. Evden romanını yazmak için ayrılan Harika’nın asla ummadığı anda yolu Kemal’le kesişir.

yüz senelik mucize 2

Harika’nın iyi bir öykü bulmaya, Kemal’in de yükünden kurtulup öyküsünü anlatmaya ihtiyacı vardır. İkisinin de hayatları birbirleriyle tanıştıktan sonrasında ummadıkları şekilde değişecektir.

yüz senelik mucize 4

Yüz Yıllık Mucize dizisinin oyuncuları içinde Birkan Sokullu, Ebru Şahin, Zerrin Tekindor, Necip Memili, Gözde Seda Altuner, Laçin Ceylan, Ayşegül Cengiz, Yalçın Hafızoğlu, Merve Nur Bengi, Ecem Çalhan, Zehra Kelleci ve Hümeyra bulunuyor.