Üstel:Kıbrıs Türkü’nün başarısı, sahip olduğu milli ve manevi duygularıdır

featured
Üstel:Kıbrıs Türkü’nün başarısı, sahip olduğu milli ve manevi duygularıdır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Ramazan Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

Bakan Üstel Mesajında;

“Bir süreden beridir küresel pandemi mücadelesi veren ülkemizin, hükümet olarak aldığımız tedbirler ve bu tedbirlere karşı halkımızın hassasiyetle uyum göstermesi, bazı uyulması gereken ve dikkat edilmesi gereken kurallar olsa da, bayram coşkusunu yaşayabilecek noktaya gelmesi büyük bir mutluluk ve sevinç kaynağı olmuştur.

Her zaman, en zor koşullarda ve durumlarda, birlik ve beraberlik, yardımlaşma, sabır ve kararlılık Kıbrıs Türk Halkı olarak bizleri bir bütün olarak hareket etmemizi sağlayan özelliklerimiz olmuştur.

Küresel pandemi mücadelesi içerisinde bunu bir kez daha ortaya koyarak, verdiğimiz mücadele ve sonrasında yakalamış olduğumuz başarı bunun en net kanıtı olmuştur.

Bizleri en zor zaman ve koşullarda güçlü kılan, bizleri başarıya ulaştıran, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren en temel kaynağımız, hiç kuşku yok ki milli ve manevi duygularımız olmuştur.

İşte bu manevi duyguların pekiştiği ve hatırlandığı en önemli günlerden biri olan Mübarek Ramazan Bayramı vesilesi ile tüm halkımızın Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, içinde bulunduğumuz bu süreç nedeniyle, tedbiri elden bırakmadan, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun hareket ederek hareket edecekleri bir bayram olmasını dilerim.

İnanıyorum ki sarılabileceğimiz, kucaklaşa bileceğimiz daha çok özel anlarımız, bayramlarımız olacaktır” dedi.

(BRT/MAIL)

Üstel:Kıbrıs Türkü’nün başarısı, sahip olduğu milli ve manevi duygularıdır