Özersay:Berber ve kuaförler 20 Mayıs’ta açılıyor

featured
Özersay:Berber ve kuaförler 20 Mayıs’ta açılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay BRT’de Bakanlar Kurulu kararlarını açıklıyor.

 

İşte kararlar:

‘Alınan kararları gözden geçirdik. Bazı şeyler değişmeyecek. 1 Haziran’a kadar gece sokağa çıkama yasağı devam edecek. Pazar günleri kısmı sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu ama özellikle çok daha fazla sektörün açılması ile birlikte anlamını yitiriyor. Pazar günleri kısmi sokağa çıkma yasağını kaldırma kararı aldık. Pazar günleri dışarı çıkmak mümkün olup iş yerleri de açılabilecek

 

  • 20 Mayıs’tan itibren berberler ve kuaförler sadece saç kesimi ve saç bakımı için açılacak diğer hizmetler verilmeyecek. Randevu ile çalışılacakacak, maske  takmak zorunlu olacaktır.Sakal traşı yasak olacak.21 Mayıs Perşembe günü de berberler açık olacak.
  •  Haziran’a kadar gece sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
  • Pazarları kısmi sokağa çıkma yasağı 18 Mayıs’ta kalkıyor.

  • Pazarları sadece market, benzin ve eczanelerin açılması kararı kalkıyor. Tüm işletmeler açık olabilecekler. 18 Mayıs’tan itibaren; Marinalarda bireysel tekneler kişisel kullanıma açılıyor. Bireysel anlamda yapılan sportif faaliyetler ve antremanlar spor alanlarında ve spor sahalarında serbest kalıyor. Yürüyüş parkularında, bireysel yürüyüş faaliyetleri yapılabilecek.
  • Piknik alanları ve çocuk park alanları 1 Haziran’a kadar kapalı.
  • Piknik alanlarında ve yeşil alanlarda da da sportif faaliyetlerde bulunmak serbest.

 

Özersay:Berber ve kuaförler 20 Mayıs’ta açılıyor