“Kıbrıs’ta adil ve kalıcı çözüm irademizi muhafaza ediyoruz” – DT Kıbrıs Haber

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası yaptığı açıklamada Kıbrıs konusuna da değindi.

Beştepe’deki toplantı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayarak “Kıbrıs’ta çözüm için irademizi muhafaza ediyoruz” dedi.

“Her alanda attığımız adımlarla ana vatanla, yavru vatan arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesini sağlıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk dünyasının Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti’ne olan desteğinden memnuniyet belirterek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin anayasal ismiyle teşkilata gözlemci üye olmasının tarihi bir adım olduğunu vurguladı.

Erdoğan, “Zaman, Kıbrıs Türkleri’ni cezalandıran AB’nin ne kadar büyük bir yanlış yaptığını ispat edecektir. Maruz kaldığımız onca haksızlığa rağmen adil ve kalıcı çözüm irademizi muhafaza ediyoruz. Bunun yolunun da Kıbrıs Türklerinin eşit egemenliğinin teyit edilmesinden geçtiği kanaatindeyiz.Kıbrıs Türkü haklı davasından döndürmeye çalışanların Kafkasya’da yeni oyunlar peşinde koştuğuna şahit oluyoruz.” şeklinde konuştu.

“Kıbrıs’ta adil ve kalıcı çözüm irademizi muhafaza ediyoruz” – DT Kıbrıs Haber

Yorumlar kapalı.