KıbrısKKTC

İşçi ve İşveren tarafı brüt asgari ücretin 4970 TL olması konusunda Bakanlar Kuruluna sundukları önerinin onaylanmasını bekliyor

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2021’in ikinci asgari ücretini belirlemek amacıyla bugün yeniden toplandı.

İşçi ve İşveren tarafı brüt asgari ücretin 4970 TL olması konusunda Bakanlar Kuruluna sundukları önerinin onaylanmasını bekliyor.

Asgari Ücret Saptama Komisyonu bir sonraki toplantısını 24 Ağustos Salı Günü saat 11.00’de gerçekleştirecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yer alan toplantı sonrasında basına açıklamada bulunan Hür İşçi Sendikaları Federasyonu Başkanı Ahmet Serdaroğlu,  işçi ve işveren atarfı olarak asgari ücretin brüt 4970 TL olması konusunda anlaştıklarını ve devlet katkısının da devam etmesi yönünde hem fikir olduklarını ve bu kararlarının Bakanlar Kurulu’nda onaylanması beklediklerini söyledi.

İşverenler Sendikası Başkan Yardımcısı Metin Arhun’da, bugünkü toplantının iyi geçtiğini belirterek, devlet katkısının devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Arhun, bakanlık yetkililerinin verdiği bilgiye göre şuan işverenin  yüzde 50’sinin yatırımları yapabildiğini devlet katkısının devam etmemesi halinde Sosyal Sigortalarda ortaya çıkacak daha kötü bir tablo ile karşı karşıya kalınabileceğini ifade etti.

1 Şubat 2021’de yürürlüğe giren asgari ücret, brüt 4 bin 400 TL, net 3 bin 828 TL olarak uygulanıyor.Diğer Haberler

Başa dön tuşu