İhtiyat Sandığı’na 2 bin TL için başvurular başladı

featured
İhtiyat Sandığı’na 2 bin TL için başvurular başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamasına göre, İhtiyat Sandığı birikimlerinden 2 bin TL kısmı ödeme başvuruları başladı

3 Ay boyunca alınabilecek

Çalışanlar, talep etmeleri halinde, ihtiyat sandığı birikimlerinden, 3 ay süreyle aylık 2 bin TL kısmi ödeme alabilecek.Açıklamanın tamamı şu şekilde:

‘İhtiyat Sandığı Dairesi  tarafından, iştirakçisi olan tüm çalışanlara talep etmeleri halinde; Mayıs, Haziran ve Temmuz 2020 ayları için aylık 2000 TL Kısmi Ödeme yapılacaktır.

Çalışanlar ödeme almak istedikleri her ay için İhtiyat Sandığı Dairesi resmi internet sitesi olan www.ihtiyat.gov.ct.tr adresindeki  anasayfada bulunan “İhtiyat Sandığı Birikiminizden 2000 TL Kısmi  Ödeme için  Başvuru”   veya yine anasayfadaki  “Avans ve Ödeme “kısmında yer alan ” İhtiyat Sandığı Birikiminizden 2000 TL Başvuru ” butonunu seçerek online olarak başvuru yapabileceklerdir.

İhtiyat Sandığı iştirakçilerinin alabilecekleri kısmi ödeme toplamı olan 6000 TL ; Dairedeki hesaplarında bulunan birikimlerinin 3/4’ünü geçemeyecek ve bu miktar hesaplanırken eğer çalışanların Daireye avans borçları var ise bu borç miktarı faizleri ile birlikte mevcut birikimlerinden eksiltilerek kalan miktar dikkate alınacaktır.

Çalışanlara yapılacak ödemeler başvuru sırasında beyan edilen ve çalışan adına olan IBAN/UBAN numaralarına havale edilecektir.

Ödemeler başvuru sırasına göre yapılacak olup Dairenin nakit pozisyonu dikkate alınarak haftada bir gün, Perşembe günleri  topluca yapılacaktır.

İlk ödemenin 04 Haziran 2020 Perşembe günü yapılması öngörülmektedir.Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur.’    (BRT/MAIL)

İhtiyat Sandığı’na 2 bin TL için başvurular başladı