Felaket Çin’den Avrupa’ya sıçradı! Gizemli salgında kırmızı alarm: Geçmeyen öksürük ilk belirtilerinden – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
Sağlık

Felaket Çin’den Avrupa’ya sıçradı! Gizemli salgında kırmızı alarm: Geçmeyen öksürük ilk belirtilerindenSon birkaç haftadır dünya gündemine oturan ve hızlı bir şekilde yayılan gizemli virüs, Çin’in peşinden Avrupa’ya da sıçradı. Çin’de hastanelerin dolup taşmasına neden olan gizemli virüsün ilk emareleri de ortaya çıktı. İşte, öksürükle başlayan o belirtiler…

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovit-19 salgını sonrasında dünyanın korktuğu şey gerçek oluyor. Çin’de başlayan ve hızla yayılan gizemli virüs şimdi de Avrupa’da kendini gösterdi…

Çin’de haftalardır süren ve hızlı bir şekilde yayılan virüsten dolayı hastaneler dolup taştı. Öyle ki ülkede solunum hastalıkları resmen patlama yaşıyor.

HİNDİSTAN’DA ALARM VERİLDİ

Çin’de başlayan gizemli virüse karşı Hindistan da alarma geçti. Kovit-19’dan çok kötü etkilenen ülke gizemli yeni virüse karşı harekete geçerek şimdiden önlem almaya başladı.

cindeki-gizemli-virus.jpg

AVRUPA’YA DA SIÇRADI!

Şu ana kadar yalnız Çin’de görülen virüste korkulan oldu ve Avrupa’ya da sıçradı. Danimarka ile Hollanda’da yetkililerin yaptığı açıklamalarda virüsün Avrupa’ya ulaştığı ve hızlı bir şekilde yayıldığı söylendi.

EN ÇOK O YAŞ GRUBUNDA GÖRÜLÜYOR

Yetkililer tarafınca yapılan açıklamalarda en çok dikkat çeken kısım ise, virüsün çoğu zaman 5-14 yaş aralığındaki çocukları etkiliyor olması oldu. Statens Serum Enstitüsü’ndeki kıdemli araştırmacılar Hanne-Dorthe Emborg, 5 haftada vakalarda 3 kat artış yaşanarak 168’den 541’e çıktığını söyleyerek, “Geçtiğimiz beş haftada yeni vakaların sayısı arttı önemli ölçüde ve artık normalden çok daha fazla olay görüyoruz ve ülke genelinde yaygın bir enfeksiyon var.” Dedi.

cinde-gizemli-virus-1.jpg

3 ANA BELİRTİSİ

Hastalığın üç emaresi ise şu şekilde açıklandı:

Boğaz ağrısı

Yorgunluk

Haftalarca hatta aylarca devam eden kalıcı öksürük

DSÖ ise yeni salgınla ilgili “Pandemiden önce karşılaştırmaları sorduk. Ve şu anda gördükleri dalgaların zirvesi 2018-2019’da gördükleri kadar yüksek değil.” Açıklamasını yaptı.

Felaket Çin’den Avrupa’ya sıçradı! Gizemli salgında kırmızı alarm: Geçmeyen öksürük ilk belirtilerinden

Felaket Çin’den Avrupa’ya sıçradı! Gizemli salgında kırmızı alarm: Geçmeyen öksürük ilk belirtilerinden

Felaket Çin’den Avrupa’ya sıçradı! Gizemli salgında kırmızı alarm: Geçmeyen öksürük ilk belirtilerinden

Bir yanıt yazın