KıbrısKKTC

Erhürman’dan açıklama: Seçim tarihinin çıkması için her türlü eylemi yapacağız

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, seçim tarihinin bir an önce çıkması için gereken her türlü demokratik tepkiyi ve mücadeleyi vereceklerini kaydetti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’den yapılan açıklamaya göre Parti Genel Başkanı Tufan Erhürman, son 10 ayın özetinin yaşanmaya devam ettiğini belirterek, bu olaylar yeni yaşanıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışıldığını kaydetti.

İstifa eden “azınlık hükümetinin” ilk günden beri nisap sorunu yaşadığını belirten Erhürman, hükümetin zaten ölü doğduğunu; Haziran ayında ara seçim yapılması gerekirken yapılmadığını ve Anayasa’nın ihlal edildiğini söyledi.

Yaşanan süreçte, Anayasa’ya aykırı yasa gücünde kararnamelerin bile bile çıkartıldığını savunan Erhürman, “Bunları yapanlar ülke tarihine kara bir leke olarak geçecek” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tarihi için kurultay sonucunun beklenmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Erhürman, “Demokratik kurallar içerisinde her türlü eylemi yapacağız. Tüm halkımızı söz konusu durumu görmeye davet ediyorum” dedi.

 

 Diğer Haberler

Başa dön tuşu