Türkiye

Dönmez: Kendi deniz yetki alanlarımızda faaliyetlerimize devam edeceğiz

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Türkiye’nin kendi deniz yetki alanlarında faaliyetlerine devam edeceğine işaret etti.

“Karadeniz’deki keşifle birlikte oradaki iş planımızın yoğunluğundan dolayı o tarafa ağırlık verdik ama Akdeniz’i ihmal ettik, bir daha girmeyeceğiz anlamına gelmiyor” diyen Dönmez, kendi deniz yetki alanlarındaki faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz rezervi ve Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dönmez, Sakarya Gaz Sahası’nda yaklaşık 40 üretim kuyusu açmayı planladıklarını belirterek, hedefin, gazın 2023’te sisteme bağlanması olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin Akdeniz’deki gaz arama faaliyetlerine de değinen Dönmez, kendi yetki alanlarındaki faaliyetlere devam edecekleri mesajını da verdi.

Dönmez, “Karadeniz’deki keşifle birlikte oradaki iş planımızın yoğunluğundan dolayı o tarafa ağırlık verdik ama Akdeniz’i ihmal ettik, bir daha girmeyeceğiz anlamına gelmiyor. Biz yine kendi deniz yetki alanlarımızda faaliyetlerimize devam edeceğiz”dedi.

 Diğer Haberler

Başa dön tuşu