Dereboyu’nda fener alayı düzenlendi.. Çavuşoğlu: Gençler devleti geleceğe taşıyacak – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
KKTC

Dereboyu’nda fener alayı düzenlendi.. Çavuşoğlu: Gençler devleti geleceğe taşıyacak

Dereboyu’nda fener alayı düzenlendi.. Çavuşoğlu: Gençler devleti geleceğe taşıyacak


 

Çavuşoğlu, “Bakanlık olarak Türk insanını, türk devletlerini çağdaş toplumların seviyesine çıkarıp onları daha da ileriye taşıyacak insanları yetiştirmek görevimizdir. Bu görevimizi öğretmenlerimizle en iyi şekilde yapıyoruz ve türk milletine örnek olacak olan çalışmaları ve gençleri gelecek nesilleri yetiştirirken Kovid 19 mücadelesinden dolayı sahalarda değiliz ancak online olarak gençlerle birlikteyiz” dedi.

 Bakan Çavuşoğlu, 150 civarında gönüllü öğretmen ile 19 Mayıs etkinliklerine katkı yapmak ve heyecanı artırmak için Fener Alayı düzenlediklerini anlattı.

 Fener alayına katılarak coşkuyu gençlere yaşatan ve geleceğe umut veren tüm öğretmenleri selamlayan Çavuşoğlu, salgın mücadelesinde görev yapan öğretmenleri de kutladı.

 Çavuşoğlu, öğretmenlerin Atatürkçü düşünceyi yeni nesillere sevkettiğini ve gençlerin Atatürkün gösterdiği ilkelerle geleceğe doğru yürüdüklerini kaydetti.

 

“Gelecek nesillerimizden eminiz” diyen Çavuşoğlu, bu nesillerin Atatürkçü düşünce ışığı altında yetiştiği sürece tüm Türk devletlerinin ayakta kalmaya ve dünyaya örnek olmaya devam edeceğini vurguladı.

 Bakan Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından Cumhuriyet Meclisi önünde İstiklal Marşı söylendi.  (BRT)