Manşet

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’den gelen Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası heyetini kabul etti

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile kültürel, sosyal ve ticari konularda iş birliği protokolü kapsamında ülkeyi ziyaret eden Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası heyetini ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu’nu kabul eden Tatar, KKTC’nin çeşitli sıkıntılara rağmen her geçen gün altyapısını Türkiye Cumhuriyeti’nin de tecrübelerinden faydalanmak suretiyle geliştirmekte olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Kamacıoğlu gibi müteşebbislerin önemli çalışmalarının olduğunu kaydeden Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan iş birliği çalışmalarının önemini dile getirdi.

– “KKTC olarak bu dönemde yıprandık ancak önümüze bakmamız gerekiyor”

Pandemi, ekonomik kriz ve Ukrayna-Rusya savaşının olumsuz etkileri dolayısıyla global olarak büyük sıkıntı ile karşı karşıya kalınan bir dönemden geçildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC olarak bu dönemde yıprandık ancak önümüze bakmamız gerekiyor” dedi.

Tatar, dünya ekonomisinde çarkların yeniden dönmesini sağlayacak çareler üretileceğine, Türkiye Cumhuriyeti’nin de çarkların dönmesiyle büyük bir yükselişe geçeceğine ve bu yükselişin KKTC’ye de olumlu yansımaları olacağına inanç belirtti.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Kamacıoğlu’na yürüttüğü çalışmalardan dolayı teşekkür eden Tatar, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası başkan ve yönetim kurulu üyelerini ülkede görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu