Manşet

Cumhurbaşkanı Tatar, Ağırdağ’da incelemelerde bulundu

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ağırdağ yolunun batı kısmında başlayıp ormanlık alana yayılan yangın yerinde incelemelerde bulundu.

Bölge halkını ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini de ileten Cumhurbaşkanı Tatar, yangın neticesinde meydana gelen maddi ve doğal zararlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bölgede çıkan yangının Orman Dairesi, Sivil Savunma Teşkilatı, asker, itfaiye, belediye ve gönüllü yurttaşların desteğiyle kısa zamanda söndürüldüğünü kaydeden Ersin Tatar, yangının kontrol altına alınması için seferber olarak mücadele eden herkese teşekkür etti.
Yangında etkilenen bölgenin Orman Dairesi başta olmak üzere yetkili kurumlar tarafından yeniden yeşertilmesi için gerekli çalışmaların başlayacağını kaydeden Tatar, son zamanlarda artan doğal felaketlere sebep veren unsurlar konusunda bilinç düzeyinin artması gerektiğine işaret etti.
Bölge muhtarından, yangının bölgede izinli bir ağaç kesimi esnasında kesilen dalın elektrik tellerine temas etmesi sonucu oluşan kıvılcım neticesinde meydana geldiği yönünde duyum aldığını söyleyen Tatar, bundan sonraki olası yangınların önüne geçilmesi için herkesin gerekli tedbirlere riayet etmesi çağrısında bulundu.

 
Diğer Haberler

Başa dön tuşu