Bu kür sonrası ne kuruluk kal.. – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
Sağlık

Bu kür sonrası ne kuruluk kal..Geçmeyen akut egzemanın çözümünü Dr. İbrahim… Sağlıklı yaşam tüyoları veren Doktor İbrahim Saraçoğlu, bu kez de egzama problemi olanlara altın değerinde tavsiyelerde bulunmuş oldu. İşte Saraçoğlu’nun her derde deva kürünün detayları…

Doktor İbrahim Saraçoğlu akut egzama problemi yaşayanlara şifa gibi gelecek kürü açıkladı. Yaptığı açıklarla gündem olan İbrahim Saraçoğlu egzama problemi olanlar için altın değerinde tavsiyelerde bulunmuş oldu. 5 dakikada hazırlayacağınız kürü egzamalı bölgede yalnız 10 dakika bekletmeniz yeterli olacak. o mucizevi kür…

egz.jpg

EGZAMA İÇİN DUT KURUSU KÜRÜ

1 avuç dut kurusu 5 dakika süresince suda kaynatın. Su ılıdıktan sonra egzama olan bölgeyi bu suyun içerisinde 10 dakika bekletin. Bu kür, egzamanın yarattığı kızarıklık, kaşıntı ve yanmayı azaltacaktır. İbrahim Saraçoğlu, kullanacağınız dut kurusunun taze olması ve en fazla bir yılı geçmemiş olmasına özen göstermeniz gerektiğinin altını çiziyor.

Doğada bulunan pek çok besin gibi dut kurusunun birden fazla faydası vardır. Sizler için bu yararları derledik.

dut.jpg

DUT KURUSU ÇAYI FAYDALARI

İçerdiği demir yardımıyla kalp sağlığını korumaya yardımcıdır. Kan basıncını dengelemekte yardımcı görev alır ve kansızlık sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırır. Vücuttaki şekeri dengelediğinden diyabet hastalığı tedavisinde büyük bir rol oynar. Bağırsağın işlevini düzenler.

İçerdiği yüksek oranda C vitamini yardımıyla soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların tedavisinde destekleyicidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek oluşabilecek hastalıklara karşı korur.

duyt.jpg

Cildin nemlenmesi ve gençleşmesi bakımından oldukça önemli bir yeri vardır.
Bebeklerde oluşan alerjen durumlarda 6. aydan sonra dut verilir fakat bu durum öncesinde kesinlikle doktora danışılmalıdır.

Anne sütünün artmasını sağlar ama hamile ve emziren anneler bitki çayı tüketimi için doktora başvurmalıdır. Midenin işlevini düzenleyerek sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
Soğuk algınlığı hastalıklarında öksürüğü engeller. Diş eti rahatsızlıklarını rahatlatır. Karaciğeri güçlendirir.

Öte yandan doktorlar tarafınca sıklıkla tavsiye edilen bu çay, tedavi değil, tedavi destekleyici nitelik taşımaktadır. Bu bitkisel çay kesinlikle doktora danışarak kullanılmalıdır.

Geçmeyen akut egzemanın çözümünü Dr. İbrahim Saraçoglu açıkladı: Bu kür sonrası ne kuruluk kalıyor ne de tahriş

Geçmeyen akut egzemanın çözümünü Dr. İbrahim Saraçoglu açıkladı: Bu kür sonrası ne kuruluk kalıyor ne de tahriş

Geçmeyen akut egzemanın çözümünü Dr. İbrahim Saraçoglu açıkladı: Bu kür sonrası ne kuruluk kalıyor ne de tahriş

Bir yanıt yazın