KıbrısKKTC

Başbakan Saner İş Kadınları Derneği yetkililerini kabul etti

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Başbakan Ersan Saner, Selin Candemir başkanlığındaki İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Selin Candemir, derneğin ekonomik bir örgüt olduğuna işaret ederek kadınların ekonomiye katkısının önemine işaret etti.

Girişimcilik hibeleri, kamu-özel destek kredileri konusunda Başbakandan destek beklediklerini ifade eden Candemir, Koopertifleşmeyle ilgili de çalışmaları olduğuu aktararak bu anlada da destek beklediklerini belirtti.

 

Girişimci kadınları özendirmek için bir video hazırladıkalrını da aktaran Candemir, uygun olursa tüm medyada bu videonun yayınlanmasını arzu ettiklerini ayrıca girişimcilik derslerinin eğitim programlarında yer almasını arzu ettiklerini ifade etti.

Başbakan Ersan Saner de süreç içerisinde İş kadınları Derneği’nin ortaya koyduğu projelerin takdire şeyan olduğunu belirterek, ülke ekonomisinin daha ileriye gitmesi için kadınların çalışma yaşamına katkısının çok önemli olduğunu belirtti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde Kadınların hiçbir mezuniyet derecesine bakılmaksızın iş yaşamına katıldıkları andan itibaren en uzun süre olan 5 yıl devlet tartafından tüm sosyal güvencelerinin yatırımlarının yapılması için gerekli tüzüğü de hayata geçirip uygulamaya kouyduklarını hatırlatan Başbakan Saner, “hedefimiz, kadınlarımızın, hem girişimcilik yeteneklerinin artırtılması hem de sosyal güvenlik kurumlarına ödemeleri gereken zorunlu yatırımları yaparken zorlanmamalarıdır” dedi.

Saner, “girişimci kadınlarımızı destekleme konusuna sıcak bakıyoruz. Ülkemizde erkeklerin egemen olduğu bir iş sektörü var. Kadın girişimci, sayımız düşük. Bu anlamda kadın girişimcilerimnizi desteklemek istiyoruz. Kooperatifçilik konusunda da destek olabileceğimizi ve seve seve katkı koymak istediğimi belirtmek isterim” dedi.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Selin Candemir Kadınların başarı öykülerinin yer aldığı kitabı başbakana takdim etti.

 

 Diğer Haberler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: