Ataoğlu’nun belediyelere ziyaretleri sürüyor – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
KKTC

Ataoğlu’nun belediyelere ziyaretleri sürüyor

Ataoğlu’nun belediyelere ziyaretleri sürüyor


Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, tüm belediyeleri ziyaret ederek, ‘Belediyeler Yasası’ ile ilgili görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

DP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ataoğlu, belediyelere başlattığı ziyaretler çerçevesinde, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu ile görüştü.

Görüşmede konuşan Ataoğlu, hükümetin aldığı kararları, salgın sürecinde takip ettiklerini belirterek, yerel yönetimlere uygulanan yüzde 25’lik kesintinin doğru bir hareket olmadığını bir kez daha vurguladı.

Ataoğlu, “Pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten belediyeler, hiç bir kesinti olmamış gibi çalışanları ile birlikte özverili bir şekilde çalışıp yoksullara yardım hizmetinden, temizlik ve sağlık hizmetine kadar gelişen tüm süreci başarılı bir şekilde yönettiler” açıklamasında bulundu.

“Bizim karşı duyduğumuz konu, belediyelere uygulanan yüzde 25’lik kesintidir. Bunun aksine yerel yönetimlere maddi imkanların sağlanmış olması gerekirdi” açıklamasında bulunan Ataoğlu, “bu olumsuzluğu karşı yine de güzel bir dönem geçirildi” dedi.

Ataoğlu, Belediyeler, sağlık çalışanları, polis, itfaiye, sivil savunma ekipleri, kaymakamlıklar, emeği geçen herkesin, bütün her şeye rağmen özverili bir şekilde çalıştığını ve yardımları hiç bir zaman eksik etmediklerini söyledi.

“Büyükkonuk Belediyesi kültürümüzün unutulmaması, yaşatılması ile ilgili bütün hareketlerde örnek bir davranış sergiledi” diyen Ataoğlu, pandemi sürecinde de belediyenin özverili çalıştığını belirterek, “Bu süreçte çalışan tüm ekibinize tüm kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.

Meclis’te uzun yıllardır duran “Belediyeler Reformu” ile ilgili belediyelerin görüşlerini almak istediğini açıklayan Ataoğlu, yapılacak olan değişiklik ne olursa olsun, yapılmadan önce bütün belediyelerin görüşlerinin alınmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Ataoğlu konuşmasında “Belediyelerimizin fikirlerini almadan yapılacak bir yasanın dışarıya yansıması farklı olur, fakat belediyelerimizin de fikirlerini alıp bir yasa oluşturulursa herkes mutlu olur, hiç bir yerde de sıkıntı olmaz” dedi.

Ataoğlu, Demokrat Parti bünyesinde yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapan bir ekip oluşturduklarını ve belediyelerin tümünde, belediyeler reform ile ilgili alacağı görüşleri bu ekibe ileteceğini anlattı.
Bu sebeple tüm belediyeleri ziyaret ederek belediyelerin görüşleri doğrultusunda  DP olarak doğru bir çalışma ortaya koyup, Meclis’te bunları açıklayarak belediyelerin sesi olmak istediğini kaydetti.

 

(BRT/TAK)