KıbrısKKTC

Atakan’dan açıklama

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Halkın Partisi (HP) Milletvekili Tolga Atakan, Alsancak-Lapta-Karşıyaka Yol Projesi’nin 2020 yılında başlatılan I. Etap çalışmalarının bir önceki hükümet döneminde devredilen noktadan bir adım dahi ileriye götürülmediğini savunarak, Hükümete yolun neden bir türlü tamamlanmadığını sordu.

HP’den yapılan açıklamaya göre, Atakan, Girne Batı Çevreyolu projesinin devamı niteliğinde olan Alsancak-Lapta-Karşıyaka Yol Projesi’nde 10 aylık sürecin boşuna harcandığını iddia etti.

Başlatılan ve sona gelinen I. Etap çalışmalarının bitirilmemesinin bölgede ciddi sıkıntılara yol açtığın ifade eden Atakan, yarım kalan projenin trafik güvenliği açısından sorunlar yaratmasının yanı sıra yaşanılan sıkışıklığın ve anayola giriş çıkışların düzenlenememesinin özellikle bölge halkını çok zorladığını belirtti. Atakan açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bir önceki hükümet döneminde bu projenin I. Etap çalışmaları ihale edilmiş, çalışmalar başlamış. I. Etap projenin tamamlanması için ayırılan kaynak Cumhurbaşkanlığı Seçim dönemi seçim yasakları nedeni ile ödenememiş fakat sonrasında yaşanan hükümet değişikliğinde bu kaynağın ilgili ödenekten alınması sonrası hiç yapılmamıştı.

Yapılan planlama çerçevesinde çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen I. Etap projenin bitimi sonrası Alsancak girişine kadar sürecek ve projesi hazırlanan II. Etap ihalesi yapılacak ve yine bu günlerde Lapta bölgesine doğru devam edecek III. Etap projesi gündemde olacaktı. Ne var ki şu an görevde olan azınlık hükümeti hazır olan II. Etap projeyi ihaleye çıkmak bir kenara, mevcut projeyi dahi bitiremeyip bölge halkına cefa çektirmeye devam ediyor. 10 aylık süreç harcandı. Olan yine vatandaşa oldu.”

 Diğer Haberler

Başa dön tuşu