Atakan, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar yürürlükte olan ülkeye giriş kurallarını açıkladı – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Atakan, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar yürürlükte olan ülkeye giriş kurallarını açıkladı 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, KKTC’ye hangi koşullar ve kurallar çerçevesinde giriş yapılabileceği konusunda açıklamada bulundu .

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;

” Şu an itibariyle ülkemize kimlerin, hangi koşullar ve kurallar çerçevesinde giriş yapabileceği Bakanlar Kurulu kararları ile belirlenmiş durumdadır. 1 Haziran tarihi itibariyle KKTC vatandaşları, 8 Haziran tarihi itibariyle de KKTC’nde oturum, çalışma, eğitim veya benzeri bir izinle bulunan yani KKTC ile herhangi bir milliyet bağı bulunan yabancıların girişi mümkün.

Tüm bu girişler Sağlık Bakanlığı gözetiminde 14 gün zorunlu karantina uygulamasına tabi olmak kaydıyla izinlendiriliyor.

1 Temmuz 2020 tarihine kadar yürürlükte olan ülkeye giriş kuralları bu şekildedir. Şu anda ülkemize girişler deniz yolu ile ve planı uçuş (charter) sistemi ile düzenlenen veya düzenlenmesi planlanan uçuşlar ile yapılıyor. Dolayısı ile 1 Temmuz 2020 tarihinden önce başlaması planlanan tarifeli uçuşlar 1 Temmuz 2020 tarihinde geçilmesi öngörülen yapı ile değil, ülkemizde halen yürürlükte olan giriş kuralları çerçevesinde düzenlenecektir.

DT Kıbrıs Haber