Arıklı:Bu kadar parayı beklemiyorduk. Sürpriz oldu – DT Kıbrıs Haber | Kıbrıs Haber
KKTC

Arıklı:Bu kadar parayı beklemiyorduk. Sürpriz oldu

Arıklı:Bu kadar parayı beklemiyorduk. Sürpriz oldu

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı bugün katıldığı bir televizyon programında Türkiye’den gelecek yardımı değerlendirirken bu paranın kimsenin tahmin etmediği büyüklükte bir para olduğunu ifade ederek; “ Bu para Başbakan dahil herkes için büyük bir sürpriz oldu” dedi.

Arıklı, Türkiye’nin yıllardan sonra ilk defa cari bütçeye katkı yaptığını, imzalanan protokolün maddelerinin son derece yumuşak ve iş ola yazılmış maddeler olduğunu belirterek şunları söyledi; “Türkiye belli ki Cumhurbaşkanı seçimleri öncesi birilerine ‘Türkiye bizi terk etti, kendi kaderimizle bizi baş başa bıraktılar. Tek çaremiz Rumlarla birleşmek ve AB’ye girmek’ deme fırsatı vermemek için, beklenenin üzerinde bir parayı son derece sıradan bir protokol tahtında bize göndermiştir. Herkes Türkiye’ye minnet duymalıdır”.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye kendisi gerçekten sıkıntı içerisinde iken dişinden tırnağından keserek bu parayı bize göndermiştir. Birileri sırf muhalefet olsun diye saçma sapan bahanelerle hem Türkiye’ye hem Hükümete laf sokuşturuyor. Bu kişi ve kuruluşların kimliği de zihniyetleri de bellidir. Fazla ciddiye alınmamalıdır” dedi.

Arıklı Hükümetin mirasyedi gibi bu parayı seçim yatırımı olarak kullanmaması gerektiğini  de söyleyerek, herkesin bu paranın nasıl harcandığının takipçisi olması gerektiğini söyledi.  Arıklı; “Hükümet bu parayı her ay devletten çıkan 80.094 adet çeki ödemek için kullanmak ve önümüzdeki seçimleri rahat geçirmek için kullanırsa yazık ederiz” dedi.

Arıklı ülkede ki işsizlik meselesinin boyutlarına da değinerek; “Sokakta işsiz kalan on binlerce kişi var. Hükümet hala bir ekonomik paket açıklamadı. Artık elinizde kaynak da var. Reel sektörün nasıl ayakta tutulacağını artık görmek istiyoruz. Yakında seçimler gündeme geldiğinde bu paketi açıklama fırsatını da kaçıracağız” diyerek Hükümeti eylem planını açıklamaya davet etti.

(BRT/MAIL)