Manşet

4. Piyade Alay Komutanlığı’nda Sancak ve Görev Devir Teslim töreni yapıldı

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !

4’üncü Piyade Alay Komutanlığı’nda Sancak ve Görev Devir Teslim yapıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende görevi devreden ve devralan alay komutanları kutlayarak, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın adanın savunmasında çok önemli görev üstlendiğini hatırlatttı.

TMT ve GKK’nın ülke savunmasında üstlendikleri görevden dolayı kendilerini kutladı ve Mehmetçik ile Mücahit’in buluşmasının, Kıbrıs Türk halkının çok büyük bir başarısı olduğunu vurgulayan
Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin her geçen gün gelişmekte olduğunu ve bu toprakların her türlü gelişime açık olduğunu belirterek, Doğu Akdenizde güvenlik anlamında adadaki mücadelenin bir adım öne gittiğini dile getirdi.

Ersin Tatar Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhıriyeti işbirliğiyle bölgedeki milli menfaatlerin yerine getirilmesinin gururunu yaşadıklarını kaydederek, bu coğrafyada huzur güven ve asayişi sağlamak için ülke savunmasında ve de ülkenin geleceği için verilen uğraşlar takdir edilecek seviyede olduğunu vurguladı.

Tatar bugün Doğu Akdeniz’de bir devlet sahibi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti ‘nin desteğiyle kaydedilen ilerlemelerin göz ardı edilemeyeceğini de vurguladı.BRT

Diğer Haberler

Başa dön tuşu