“ 2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” için başvurular yarın başlıyor

featured
“ 2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” için başvurular yarın başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) geçtiğimiz yıl beş kategoride Yeşil Lefkoşa ismi ile ilk kez düzenlediği yarışmasının ikincisi bu yıl kapsam ve organizasyon olarak genişletilmiş şekliyle yeniden düzenleniyor.

İki aya yakın evlerimizde kaldığımız süreçte Lefkoşa halkının özenle yaşam alanlarını güzelleştirme yönünde emek harcamaya devam etmesini ödüllendirmek amacıyla “2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” ismi ile gerçekleştirilecek yarışma ile “En güzel bahçe”, “En Güzel Balkon / Teras / Çatı” ve “En Güzel Hobi Bahçesi” seçimi gerçekleştirilecek.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, kolay başvuru imkanı ile 1 aylık sürede katılım fırsatı tanınacak yarışmada kazananlar ve dereceye girenler 19 Haziran Cuma günü açıklanacak.

AMAÇ, YAŞANILAN ÇEVREYE SAHİP ÇIKMAK VE ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTTIRMAK

Yarışmanın konusu şehrin yeşil dokusunu geliştirmek, yeşili ve bitkisel dokuyu sürdürülebilir kılmak, insanların bitkilerle huzur içinde yaşamasını teşvik etmek, yaşanılan çevreye sahip çıkmak, yeşille daha çok bütünleşmiş yaşam alanları oluşturmak şeklinde belirlendi.

Hedefin, LTB sınırları içerisinde yaşayan yurttaşların çevre bilincinin arttırılması ve daha güzel bir çevreye birlikte katkı konulması olduğu vurgulandı.

JÜRİ ÜYELERİ

2. Yeşil Lefkoşa Yarışması jürisi LTB adına Başkan, Teknik İşler ve Kentsel Tasarım Komisyonu Koordinatörü, Sağlık ve Çevre Komisyonu Koordinatörü, Müdür Muavini, Peyzaj Mimarları Odası temsilcisi ve Ziraat Mühendisleri odası temsilcisinden oluşuyor. Jüri danışmanlığını ise LTB Park Bahçeler Şubesi’nden Peyzaj Mimarı ile Ziraat Mühendisi ve Peyzaj Mimarları Odası’ndan Kentsel Tasarımcı yapacak.

BAŞVURULAR LTB FACEBOOK SAYFASI VE WHATSAPP’TAN YAPILABİLECEK

Bu yıl düzenlenecek yarışma, yapılacak başvuruların jüri tarafından değerlendirilmesi esasına göre olacak. Başvurular yarın başlayacak ve 14 Haziran Pazar günü sona erecek. Başvurular online olarak LTB Facebook sayfasından veya 0548 863 0582 numaralı WhatsApp hattından yapılabilecek.

Çekilecek fotoğraflarla katılabilecek yarışma ile ilgili tüm detaylara www.lefkosabelediyesi.org adresinden ulaşılabilecek. Yarışma ödülleri şöyle: “En Güzel Ev Bahçesi Birincilik Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 1000 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 750 TL Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 1 AYLIK Bahçe Bakımı İkincilik Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 750 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 500 TL Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 2 seferlik Bahçe Bakımı Üçüncülük Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 500 TL’lik ürün tedariki Biren Tarım 250 TL Fide Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 1 seferlik Bahçe Bakımı En Güzel Balkon / Teras / Çatı Bahçesi Birincilik Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 1000 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 750 TL Hediye Çeki İkincilik Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 750 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 500 TL Hediye Çeki Üçüncülük Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 500 TL’lik ürün tedariki Biren Tarım 250 TL Hediye Çeki En Güzel Hobi Bahçesi Birincilik ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 1000 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 750 TL Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 1 Zirai Danışmanlık İkincilik Ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 750 TL’lik ürün tedariki Halil Efendinin Bahçesi 500 TL Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 1 Zirai Danışmanlık Üçüncülük ödülü; LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 500 TL’lik ürün tedariki Biren Tarım 250 TL fide Hediye Çeki Greensense Landscape Ltd. 1 Zirai Danışmanlık”

(BRT/TAK)

“ 2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” için başvurular yarın başlıyor