Spor

Tatar, Gökbilen ve yönetimini kabul etti

Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın !


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığında “KKTC Taekwondo, Judo, Karate, Aikido, Kuraş ve Wushu Federasyonu” yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, yıllardır KKTC bayrağı ve milli sporcuları ile ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil eden KKTC Taekwondo Federasyonu’nun çalışmalarını takip ettiğini belirterek, federasyonun çalışmalarından ve katkılarından dolayı kendilerini kutladı.

Cumhurbaşkanı Tatar “Özellikle gençlere ve genç sporcularımıza göstermiş olduğunuz doğru yol ve onların eğitilmesine ve topluma kazandırılması için gösterdiğiniz çaba çok değerlidir. Gençlerimizin uluslararası alanda sizlerin girişimleriyle, onların bir takım yarışmalara ve müsabakalara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını taşıyarak katılabilmeleri fevkalade önemlidir” dedi.

Devletin yaşayabilmesi ve ayakta durabilmesinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, “Önemli olan devlete olan inanç ve dolayısıyla genç nesillerin yetiştirilmesinde eğitim, gelenek, kültür, maneviyat ve güçlü bir karakterle bu spor dallarında yapılan çalışmalarla sağlıklı bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 37. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü ekibiyle ülkemize gelişinde bütün dünyaya verdiği önemli mesajlarla Kıbrıs Türk halkının yüreğine su serpttiğini ve milli davamızın, Kıbrıs’ta artık egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devlet olması yönünde olduğunu vurguladı.

Bugün Çocuk Hakları Günü olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Kıbrıs Türk çocuklarına ve Kıbrıs Türk gençlerine yapılan büyük haksızlıkların ne kadar anlamsız ve yersiz olduğunu vurguladı.

Bu çalışmaları devamlı olarak sürdürmek gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletinin gerçeğinin çocuklarımızın ve gençlerimizin şuurlarında yerleştirmenin önemine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı, “hem milli şuuru yerinde hem maneviyatı yerinde, ülkesini seven, devletine sahip çıkan ve bu uğurda bayrağı ile yarışmalara katılabilen onun gururuyla toplumun bireyi olarak yetişmek son derece önemlidir” diye konuştu.
Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı